Om Patientforeningen Modermærkekræft

Bestyrelsen for Patientforeningen Modermærkekræft

Patientforeningen Modermærkekræft er landsdækkende og afholder bl.a. foredrag i Ålborg, Århus, Odense og København. Se på vores kalender, hvilke aktiviteter der sker i dit område.

Bestyrelsen står altid til rådighed med hjælp og vejledning for både patienter og pårørende.

Formand

Merete Schmiegelow
Peter Rørdams Vej 54
2800 Kongens Lyngby
Tlf: 23 36 80 49
E-mail: formand@modermaerkekraeft.dk   

Næstformand

Jef Holm-Hansen
Tlf. 41 27 02 46
E-mail: jef@modermaerkekraeft.dk

Kasserer

Per Mikkelsen
Tlf.: 61 60 27 95
E-mail: per@modermaerkekraeft.dk 

Sekretær

Alan Wiingreen
Tlf. 23 71 08 58
E-mail: alan@modermaerkekraeft.dk 

Bestyrelsesmedlem

Jesper Pedersen
Tlf. 40 83 41 98
E-mail: jesper@modermaerkekraeft.dk 

Bestyrelsesmedlem

Sanne Wiingreen
Tlf. 26 45 32 75
E-mail: sanne@modermaerkekraeft.dk 

 
Besøg cancer.dk

 

Du kan læse dybdegående og opdateret information om modermærkekræft, behandling og statistik på Kræftens Bekæmpelses hjemmeside.


Læs om modermærkekræft på cancer.dk

Besøg cancer.dk